Flipper Zero zakazany przez Amazon za bycie “urządzeniem do kopiowania kart”.

Amazon zakazał sprzedaży przenośnego wielofunkcyjnego narzędzia Flipper Zero przeznaczonego dla testerów penetracyjnych. Jak podała firma: nie zezwala już na jego sprzedaż na platformie po oznaczeniu go jako urządzenia do kopiowania kart.

Pavel Zhovner, CEO Flipper Devices, powiedział serwisowi BleepingComputer, że firma poprosiła Amazon o ponowne rozważenie zakazu, ponieważ urządzenie nie jest w stanie kopiować kart bankowych.

Flipper Zero ma ułatwiać testowanie penetracyjne

Flipper Zero to kompaktowe, przenośne i programowalne narzędzie do testowania penetracyjnego, które może pomóc w eksperymentowaniu i debugowaniu różnych urządzeń cyfrowych i sprzętowych za pomocą wielu protokołów, w tym RFID, radiowych, NFC, podczerwieni, Bluetooth i innych.

Od momentu wprowadzenia na rynek użytkownicy prezentowali możliwości Flipper Zero, demonstrując jego zdolność do aktywacji dzwonków, przeprowadzania ataków przez ponowne odtwarzanie w celu odblokowania samochodów i otwierania bram garażowych oraz klonowania szerokiej gamy kluczy cyfrowych.

Zobacz wideo: przykład wykorzystania Flipper Zero z systemem iOS (Apple AirTags):

Amazon nie chce go sprzedawać

Zgodnie z powiadomieniami wysłanymi do sprzedawców w czwartek wieczorem, Amazon zakazał teraz Flipper Zero na swojej platformie, oznaczając go jako “produkt ograniczony”.

Urządzenia do kopiowania kart są wymienione na portalu Seller Central Amazona w kategorii produktów ograniczonych Lock Picking & Theft Devices, obok urządzeń do duplikacji kluczy i urządzeń do kradzieży sklepowej.

Obecnie niektóre linki do wcześniej dostępnych stron Amazona sprzedających narzędzia Flipper Zero nie działają i wyświetlają komunikaty o błędach “Przykro nam, nie mogliśmy znaleźć tej strony. Spróbuj wyszukać lub przejdź do strony głównej Amazona.”, podczas gdy inne oznaczają je jako “Niedostępne”.

Jedyne oferty, które można teraz znaleźć, szukając Flipper Zero na Amazonie, to akcesoria, takie jak WiFi Devboards, osłony ekranu i silikonowe etui.

“Ten produkt został zidentyfikowany jako urządzenie do kopiowania kart. Polityka Amazona zabrania sprzedaży lub wystawiania urządzeń do kopiowania kart,” czytamy w powiadomieniu wysłanym do jednego ze sprzedawców Amazona, potwierdzającym, że strona sprzedaży Flipper Zero została usunięta z katalogu Amazona.

“Podjęliśmy to działanie, ponieważ ten produkt nie jest dozwolony do sprzedaży na Amazon.com. Masz obowiązek upewnić się, że produkty, które oferujesz, są zgodne ze wszystkimi obowiązującymi prawami, przepisami i politykami Amazona.”

Chcesz sprzedawać Flipper Zero? Amazon może na stałe zablokować twoje konto

Firma ostrzegła także sprzedawców, aby sprawdzili wszystkie swoje pozostałe oferty i usunęli wszystkie inne ograniczone produkty w ciągu 48 godzin lub zmierzyli się z deaktywacją konta.

“W ciągu 48 godzin od tego ostrzeżenia, proszę sprawdzić swoje oferty i zamknąć, usunąć lub zarchiwizować wszelkie oferty, które nie są zgodne ze wszystkimi obowiązującymi prawami, przepisami i politykami Amazona.”

I dalej: “Niepowodzenie prawidłowego zamknięcia lub usunięcia wszystkich ograniczonych ofert produktów z Twojego inwentarza może skutkować deaktywacją Twojego konta sprzedającego, a środki mogą być trwale zablokowane.”

Flipper Zero nadal na oficjalnej stronie producenta

Nie wszyscy potencjalni nabywcy będą niezadowoleni z zakazu Amazona. Jeśli chcesz kupić Flipper Zero, nadal możesz nabyć je w oficjalnym sklepie producenta, który regularnie uzupełnia zapasy.

Co ciekawe, Brazylijska Narodowa Agencja Telekomunikacyjna również konfiskuje nadchodzące zapasy Flippera, opierając się na rzekomym wykorzystaniu go przez przestępców. Brazylijczycy, którzy kupili te urządzenia, mówią, że agencja rządowa odrzuciła wszystkie próby certyfikacji urządzenia.

Jedno jest pewne: urządzenie jest dość kontrowersyjne i w odpowiednich rękach może być, mimo wszystko, narzędziem do przeprowadzania różnego typu cyberataków.

Sprawdź też: